Tootegrupid

Tudraõli- Omega 3, 6 -süda, seedimine, kolesterool 200 ml.

Hind:
5,40 €

0,03 €/ml.
Kogus: - +
   - või -   

Tudraõli on oma omadustelt, tervistavalt toimelt ja kasutamisviisilt sarnane loodustoote linaõliga.

 

Seemnete õlisisaldus  on 30 – 46%. Õli rasvhapete spekter sarnaneb linaõli omaga,  eruukahapet on rohkem, 3% ringis.  Linoolhapet (w6) on u.15%  ja  linoleenhapet (w3) 40%,  suhe w6/w3 linaõlist seega ligi kaks korda suurem). Teistest levinud (toidu)õlidest  (raps, soja, päevalill, lina) rohkem on tudraõlis leida looduslikke antioksüdante tokoferoole ja karotenoide.  Õli säilivus ja maitseomadused on paremad kui linaõlil. On ka gondoiinhapet 12 – 15% ,  selle toime kohta on teave puudulik. 

Tudraõli on tõhus "halva" LDL- kolesterooli taseme alandaja veres. 30 g õli sissevõtmine iga päev kuue nädala jooksul langetas kolesterooli taset 12%,  kaks korda rohkem kui rapsi ja oliiviõli. Oluliselt paranes lipiidide spekter veres, normaliseerus vererõhk ja katsealuste patsientide üldseisund.

Iirimaal, Kanadas, Soomes ja Venemaal  tehtud uurimuste kohaselt ontudraõli kasutamiseks tervisliku toiduõlina head väljavaated. Nii asutatigi 1999.a.Helsingi Ülikooli Taimsete toodete osakonna teadurite uuringutulemuste juurutamiseks  firma Camelina LTD, mis nüüd kuulubOÜ Raisio koosseisu. Tutra kasvatatakse juba 2000 hektaril. Venemaal Tomskis tegutseb firma Provansal, mille maitsestatud toiduõlide seeria Kuldne Nauding on võitnud juba 2002. aastast tunnustuse eksklusiivse tervisliku loodustootena.

Firmade müügiartikliteks on õlid, salatikastmed, maitseained, seemned ja  õlikook. Õli on kasutatav nagu kõik teisedki toiduõlid ja väidetakse, et  erinevalt linaõlist tohib sellega  ka praadida ja fritüürida. Seemneid lisatakse pagaritoodetesse, puistatakse salatitesse või süüakse niisama, seedimise parandamiseks

Võta 1 spl. 2x päevas enne sööki kuuridena 3-4 nädalat.

Kasuta salatitesse, putrudesse. Võib ka kuumutada kuni 180 kraadini

Kokku sobivad tooted
Kanepiproteiin /omega 3 ja 6/-väärtuslik valk, energia, lihased 300gr

Sisaldab omega 3 ja omega 6 rasvhappeid ja kiudaineid.

10,40 €
 Küüslauk-Garlic-organismi puhastamine,helmendid, immuunsus 90 kpsl.

See mitmeaastane rohttaim laukude perekonnast on kogu maailmas laialt tuntud ning seda kasutatakse praktiliselt kõigi teadaolevate terviseprobleemide  korral


12,90 €