5 toiduainet, mida peavad eriti naised sööma iga päev!

10.05.2023
5 toiduainet, mida peavad eriti naised sööma iga päev!

Kas oled märganud, et vaatamata piisavale füüsilisele koormusele ja lahjemale toidule ei taha sinu vööümbermõõt väheneda?

Kas tead, et meie hormonaalsüsteem mängib väga olulist rolli keharasva kogumisel ja säilitamisel?

Mida kõrgem insuliini tase, seda rohkem rasva koguneb. Kui kehas on põletik, hoiab keha samuti energiat ja salvestab rasva. Mida siis ikkagi teha - rohke trenn ja lahjem toit ei pruugi aidata.

Lülita oma menüüsse järgmised toiduained ja vaata kuidas see sinu vööümbermõõtu mõjutab.

1. Ingveril on tugev põletikuvastane ja just seedimist reguleeriv toime. Ingver on  maailma üks tervislikumaid ja maitsvamaid vürtse. Selles on hulganisti väärtuslikke toitaineid ja bioaktiivseid ühendeid, mis mõjuvad kasulikult sinu kehale ja ajule. Ingver sisaldab gingerooli, ühendit, millel on võimas ravitoime. Lisa smuutidele, suppidesse, teele ja tarbi igapäevaselt nagu kaneeligi.

2. Läätsed on ülivajalik valgu allikas. Sellel põhinevad toidud küllastavad keha kiiresti tänu suurele hulgale kiudainetele. "Aeglased" süsivesikud säilitavad küllastustunde pikka aega, kontrollides söögiisu. Madal rasvasisaldus välistab liigse kehakaalu. Kontrollib veresuhkru taset ja sisaldab palju vitamiine, mineraale - eriti B1 ja B9, mis aitavad just keharasva põletada. On tõestatud, et nädala jooksul ainult selle toote söömine tagab kaalulanguse vähemalt kolme kilogrammi võrra. Samas pole rangeid piiranguid portsjonite suurusele, s.t. kaalu langetamisel ei tunne nälga. Kuid kuur ei tohiks kesta kauem kui 7 päeva.

3. Tseiloni kaneel - selle tarvitamine hakkab stabiliseerima veresuhkru taset ja insuliini hulka, mis on ülioluline hormonaalsüsteemi tasakaalustamiseks ja diabeedi ennetuseks. VAATA

4. Linaseemned või -õli sisaldab põletikuvastast Omega-3 ja samuti kiudaineid. Seemned purusta jahuks ja kasuta smuutides, putrudes jm. 1-2 spl päevas hoiab korras ka soolestiku töö, sest sisaldab ka ülivajalikke kiudaineid.

Samuti väga kasulik just naistele hormonaaltaseme reguleerimiseks ja ka üleminekuperioodil vaevuste vähendamiseks. VAATA

5. Avokaado või avokaado õli on ülivajalik Omega-3 ja kiudainete allikas. Paneb ainevahetuse kiiresti tööle ja aitab vähendada põletikke kehas. Avokaado alandab kolesterooli ja triglütseriidide taset ning soodustab antioksüdantide imendumist 2,6 kuni 15 korda. 

Kui alustad nende toitainete kasutamist, siis mõõda oma vöökohta ja tee seda uuesti nädala pärast. Ülioluline on hoida tasakaalus homonaalsüsteem, siis ei hakka keha ka rasva koguma.


Vaata ka teisi kehakaalu ja seedimist reguleerivaid tooteid!