Tootegrupid

Andrographis-gripi ja viiruste vastu

02.08.2022
Andrographis-gripi ja viiruste vastu

Andrographis on taim, mis on pärit Lõuna-Aasia riikidest, nagu India ja Sri Lanka. Lehte ja maa-alust vart kasutatakse ravimite valmistamiseks.

Andrographist kasutatakse sageli külmetuse ja gripi (gripi) ennetamiseks ja raviks. Mõned inimesed väidavad, et andrograafia peatas Indias 1919. aasta gripiepideemia, kuigi seda pole tõestatud.

Andrographist kasutatakse ka paljude muude haigusseisundite korral. Seda kasutatakse seedehäirete, sealhulgas kõhulahtisuse, kõhukinnisuse, soolegaaside, koolikute ja kõhuvalu korral; maksahaigused, sealhulgas maksa suurenemine, kollatõbi ja ravimitest tingitud maksakahjustus; infektsioonide, sealhulgas pidalitõve, kopsupõletiku, tuberkuloosi, gonorröa, süüfilise, malaaria, koolera, leptospiroosi, marutaudi, põskkoopapõletiku ja HIV/AIDSi puhul; ja nahahaiguste, sealhulgas haavade, haavandite ja sügeluse korral.

Mõned inimesed kasutavad andrograafiat kurguvalu, köha, mandlite turse, bronhiidi ja allergiate korral. Seda kasutatakse ka "arterite kõvenemiseks" (ateroskleroos) ning südamehaiguste ja diabeedi ennetamiseks.

Muud kasutusalad hõlmavad madude ja putukahammustuste, isukaotuse, neeruprobleemide (püelonefriidi), hemorroidide ja päriliku seisundi, mida nimetatakse perekondlikuks Vahemere palavikuks, ravi.

Andrographist kasutatakse ka kokkutõmbava, baktereid hävitava vahendina, valuvaigistina, palaviku alandajana ja usside-parasiitide  raviks.

Andrographis võib stimuleerida immuunsüsteemi. See võib parandada HIV-nakkusega inimeste vererakkude arvu ja aidata allergiate korral.

Thais hakati seda kasutama koroona ajal ja Thai kuningriigis tunnistati see ka soovitatavks toidulisandiks haigestumise korral kompleksis teise vajalike lisandite-ravimitega nagu C vit .D3, tsink jm.

KASUTUSALAD JA TÕHUSUS

Võimalik, et see on efektiivne ...

 Tavaline külmetus . Mõned uuringud näitavad, et spetsiifilise andrograafi ekstrakti võtmine koos Siberi ženšenniga (Kan Jang, Rootsi Taimede Instituut) parandab nohu sümptomeid, kui seda alustatakse 72 tunni jooksul.

 Mõned sümptomid võivad pärast 2-päevast ravi paraneda, kuid tavaliselt kulub 4–5-päevast ravi, enne kui enamik sümptomeid kaovad. Mõned uuringud näitavad, et see andrograafi ja Siberi ženšenni kombinatsioon leevendab lastel külmetuse sümptomeid paremini kui ehhinaatsea.

 Samuti näitavad varased uuringud, et spetsiifilise andrograafiekstrakti (KalmCold) võtmine võib aidata külmetushaigusi ravida, samas kui teised uuringud näitavad, et konkreetse andrograafitoote (Kan Jang, Rootsi Taimeinstituut) kasutamine võib aidata külmetushaigusi ära hoida.

 • Tonsilliidist tingitud palaviku ja kurguvalu alandamine . Mõned uuringud näitavad, et andrograafi suur annus (6 grammi päevas) toimib pärast 3–7-päevast ravi umbes sama hästi kui atsetaminofeen ( tülenool ).
 • Põletikuline soolehaigus (haavandiline koliit) . Varasemad uuringud näitavad, et andrograafi ekstrakti võtmine iga päev 8 nädala jooksul vähendab põletikulise soolehaiguse sümptomeid sama hästi kui ka mesalamiini ravimit.
 • Perekondlik Vahemere palavik . Arendavad uuringud näitavad, et andrograafi, Siberi ženšenni, skisandra ja lagritsa (ImmunoGuard, Inspired Nutritionals) kombinatsioon vähendab perekondliku Vahemere palaviku rünnakute pikkust, arvu ja raskust lastel.
 • Gripi (gripi) ravi . On tõendeid selle kohta, et grippi põdevad patsiendid, kes võtavad spetsiifilist Andrographise ekstrakti koos Siberi ženšenniga (Kan Jang, Rootsi Taimeinstituut), tunnevad end paremini kui patsiendid, kes võtavad föderaalse toidu- ja ravimiameti (FDA) poolt heaks kiidetud ravimit amantadiini. ennetada Aasia grippi ja ravida A-grippi. Patsientidel, kes võtavad seda ravimtaimede kombinatsiooni, näib olevat ka pärast grippi vähem tüsistusi, nagu põsekoopavalu, samuti hingamisprobleemid ja köha (bronhiit).
 • Reumatoidartriit . Varased uuringud näitavad, et andrograafi võtmine 14 nädala jooksul vähendab reumatoidartriidi sümptomeid võrreldes eelraviga, kuid mitte võrreldes teise rühma inimestega, kes võtavad ainult suhkrutablette.
 • Allergia .
 • Siinuse infektsioonid .
 • HIV/AIDS .
 • Anoreksia .
 • Südamehaigused .
 • Maksaprobleemid .
 • Parasiidid .
 • Infektsioonid .
 • Nahahaigused .
 • Haavandid .
  • Info pärineb https://www.rxlist.com/andrographis/supplements.htm