Blogi

5 toiduainet, mida peavad eriti naised sööma iga päev!

10.05.2023
5 toiduainet, mida peavad eriti naised sööma iga päev!

Kas oled märganud, et vaatamata piisavale füüsilisele koormusele ja lahjemale toidule ei taha sinu vööümbermõõt väheneda?

Kas tead, et meie hormonaalsüsteem mängib väga olulist rolli keharasva kogumisel ja säilitamisel?

Mida kõrgem insuliini tase, seda rohkem rasva koguneb. Kui kehas on põletik, hoiab keha samuti energiat ja salvestab rasva. Mida siis ikkagi teha - rohke trenn ja lahjem toit ei pruugi aidata.

Lülita oma menüüsse järgmised toiduained ja vaata kuidas see sinu vööümbermõõtu mõjutab.

1. Ingveril on tugev põletikuvastane ja just seedimist reguleeriv toime. Ingver on  maailma üks tervislikumaid ja maitsvamaid vürtse. Selles on hulganisti väärtuslikke toitaineid ja bioaktiivseid ühendeid, mis mõjuvad kasulikult sinu kehale ja ajule. Ingver sisaldab gingerooli, ühendit, millel on võimas ravitoime. Lisa smuutidele, suppidesse, teele ja tarbi igapäevaselt nagu kaneeligi.

2. Läätsed on ülivajalik valgu allikas. Sellel põhinevad toidud küllastavad keha kiiresti tänu suurele hulgale kiudainetele. "Aeglased" süsivesikud säilitavad küllastustunde pikka aega, kontrollides söögiisu. Madal rasvasisaldus välistab liigse kehakaalu. Kontrollib veresuhkru taset ja sisaldab palju vitamiine, mineraale - eriti B1 ja B9, mis aitavad just keharasva põletada. On tõestatud, et nädala jooksul ainult selle toote söömine tagab kaalulanguse vähemalt kolme kilogrammi võrra. Samas pole rangeid piiranguid portsjonite suurusele, s.t. kaalu langetamisel ei tunne nälga. Kuid kuur ei tohiks kesta kauem kui 7 päeva.

3. Tseiloni kaneel - selle tarvitamine hakkab stabiliseerima veresuhkru taset ja insuliini hulka, mis on ülioluline hormonaalsüsteemi tasakaalustamiseks ja diabeedi ennetuseks. VAATA

4. Linaseemned või -õli sisaldab põletikuvastast Omega-3 ja samuti kiudaineid. Seemned purusta jahuks ja kasuta smuutides, putrudes jm. 1-2 spl päevas hoiab korras ka soolestiku töö, sest sisaldab ka ülivajalikke kiudaineid.

Samuti väga kasulik just naistele hormonaaltaseme reguleerimiseks ja ka üleminekuperioodil vaevuste vähendamiseks. VAATA

5. Avokaado või avokaado õli on ülivajalik Omega-3 ja kiudainete allikas. Paneb ainevahetuse kiiresti tööle ja aitab vähendada põletikke kehas. Avokaado alandab kolesterooli ja triglütseriidide taset ning soodustab antioksüdantide imendumist 2,6 kuni 15 korda. 

Kui alustad nende toitainete kasutamist, siis mõõda oma vöökohta ja tee seda uuesti nädala pärast. Ülioluline on hoida tasakaalus homonaalsüsteem, siis ei hakka keha ka rasva koguma.


Struktureeritud vesinikvesi-meie tervise võti

02.01.2023
Struktureeritud vesinikvesi-meie tervise võti

Struktureeritud vesi suudab efektiivselt transportida eluks vajalikke mikroelementide lahustunud ioone rakkudesse, misläbi toimub organismi puhastumine mürgistest ainetest, samas võimaldades selle ergastamist läbi tõhusa ainevahetuse.

Struktureeritud vee molekulaarne struktuur sarnaneb jää struktuuriga. Struktureeritud vesi võimaldab organismil iseseisvalt kustutada sisemisi patoloogilisi koldeid.

Veel on teadaolevalt 3 olekut-tahke, vedel, gaasiline. Struktureeritud vesi asub tahke ja vedela vahepeal ja seega peetakse seda vee 4.olekuks.

Tavaline vee koostis on H20, aga neljas olek on H2O2. See vesi on viskoossemsüsteemsem ja aluselisem.

Ka optilised omadused on erinevad. kuna vee murdumisnäitaja on tavalisest veest 10% suurem.

Seda 4.olekus vett kutsutakse ka EZ-ks.mis tähendab ingl.keeles keeluala.Mida see vesi keelab või välja praagib on, väikesed molekulid-toksiinid, patogeenid, Tavaliselt looduses toimub see vihmavees või põhjavees ning kõigis elusates rakkudes.

Sellel veel on alati negatiivne - laeng, mistõttu on negatiivse laenguga ka kogu rakuvedelik.

                             Tavalise vee ja struktureeritud vee einevused

 

 Tavaline vesi H2O                                       Struktureeritud vesi /4.olek/ H2O2

väiksem negatiivne laeng                               Negatiivne laeng

väiksem viskoossus                                       Suurem viskoossus

vähem süsteemne                                         Süsteemsem

vähem aluseline                                            Aluselisem

kolm olekut                                                  Neljas olek EZ

seguneb teiste molekulidega                          Välistab väiksesed molekulid,hoiab toksiinid ja patogeenid veest eemal

 

ORP tase-sellega mõõdetakse vee puhtust ning selle võimet saasteaineid lagundada Selle vahemik on -2000 kuni 2000mv

ORP andurite töö seisneb lahustunud hapniku mõõtmises. Mida kõrgem on - /miinus/näitaja, seda tõhusamat toimib hapnik vees.

Meie saame seda üliväärtuslikku tervisevett enda köögikraanist, mida valmista veepuhastaja ionisaator KANGEN veemasin

Strukureeritud vett kutsutakse vahel ka IMEVEEKS

Kindlasti tasub meeles pidada seda, et sellisele „elavale“ veele ei tasu külge kleepida imeravimi silti – tõsiste terviseprobleemide korral tasub esmalt pöörduda ikka meditsiiniasutusse. 

Kuid, kui sellist struktureeritud vett igapäevaselt tarvitada, on sellel absoluutselt positiivne mõju igale organismi rakule ning see peegeldub üldises enesetundes ning pole harvad juhtumid, kus inimesed nimetavad seda muutust imeliseks.

Sellel aktiivsel veel on omadus taaskäivitada organismi loomulikud elutegevusprotsessid ja kui kõik toimub loomulikul viisil, siis hakkabki toimuma isetervenemise protsess. Puhtal ja struktureeritud veel puuduvad kahjustavad kõrvaltoimed, mis on iga ravimpreparaadi vältimatuteks kaaslasteks.

Pikaajalise tarvitamise puhul on see vesi võimeline inimese organismi, mis elu jooksul on endasse ladestunud erinevaid ravimeid,  raskemetalle, toksiine ja muid kahjustavaid ühendeid, peaaegu täielikult puhastama ja tervendama. Organism taastab oma Looduse poolt „sisse ehitatud“ terve füsioloogilise seisundi, mis on igale inimesele vajalik, et elada ja nautida täisväärtuslikku elu.

Info Heatunde MTÜ kodulehelt.

Loe põhjalikumat Veest ja Struktureeritud veest SIIT

 

Kangen vesi-maailma parim vesinikvesi otse kraanist

22.08.2022
Kangen vesi-maailma parim vesinikvesi otse kraanist

MIlleks meile  Jaapanlaste loodud tehnoloogiaga saadud Kangen vesinikvesi?

See on parim vesi sinu keha iga raku jaoks!

Kangen veepuhastussüsteem toodab meile tavalisest kraaniveest ülipuhast vesinnikurikast vett vahemikus

pH2,5 kuni pH 11.5.  Vesinikuvesi/struktureeritud/ pH8,5 kuni 9,5.

Eraldatud on raskemetallid ja ravimijäägid, patogeensed bakterid ja viirused, radioaktiivsed jäägid, mis on meie joogivees paraku olemas. Magevee ressuss on meil maailmas vähenenud üle 30% ja on palju riike, kus joogivett tehakse mereveest kuid samas ei oma see vesi negatiivset laengut, mis aitab veemolekulil rakkudesse jõuda.

Loe artiklit meie joogivee kvaliteedi kohta SIIT

Eestimaa allikate seisukorrast LOE SIIT 

Kas Sina  usud, et meie kodustest kraanidest on võimalik saada ka puhast tervislikku allikavee omadustega ja erineva pH tasemega ioniseeritud  vett?

Jaapanis asuv Enagic International on pea 50 aastat olnud juhtiv leeliseliste ionisaatorite ja veefiltreerimismasinate tootja maailmas.Enagic International on ainus vee filtreerimise ja leeliseliste ionisaatorite turustusettevõte maailmas, millel on oma originaalseadmete tootjate tootmisüksus Jaapanis ja ISO sertifitseeritud kvaliteedikontrolli protsessid. Kõik töötajad peavad omandama kõrgetasemelisi tehnoloogilisi teadmisi ja oskusi kogu protsessi vältel, sealhulgas arendus, tootmine, tarnimine ja teenindus.

Firma eesmärk on muuta teie kodu kraanivesi puhtaks ja tervislikuks, vähendatud elektrolüüsisisaldusega ja vesinikurikkaks joogiveeks.

Alates 1974. aastast on Enagic olnud leeliselise vee ionisatsioonitehnoloogiate pioneer ja uuendaja. Integreerides teadusuuringuid jaapani kõrgetasemelise meisterlikkusega, täiustavad Enagici Kangen Water® süsteemid looduse kõige olulisemat eluallikat, vett, kogu maailmas.

Selle vee tarvitamine aitab meie organismil täiuslikult omastada ka toidust ning jookidest ioniseritud, vajaliku pH tasemega vett, mis aitab meie kehal efektiivselt puhastuda ja transportida toitaineid rakkudesse. Vesinikvesi on väga võimas antioksüdant ja see vähendab oluliselt oksüdatiivset stressi ja vananemise kiirust.

Biore Tervisestuudio loojad Mare Laeks ja Hardi Koodi on kasutanud seda vett juba 1,6 aastat ja saanud korda organismi veebalansi, tööle kehvasti funktsioneeriva neeru ning alustame nende masinate müüki ka Biore Tervisestuudios ning üle Eesti. 

Kasutamine on ülilihtne

Kohvimasina suurune Leveluk8-Ühenda oma kodukraaniga ja joo just Sulle vajalikku vett- võimalus valida pH2,5 -11 ja selle veega saad pesta  puu ja köögivilju, liha kala jt. toiduaineid eemaldades neist kemikaale ja pestitsiide, kasutada kodukoristusteks, nahahoolduseks, koduloomade tervise heaks jne.

Enam ei ole vaja sul osta erienevaid kemikaale ja vajaliku vee võtad alati kaasa enda kodukraanist. Väheneb oluliselt plasti tarbimine ja sinu elukeskkond muutub plastpudelite ja keemiavabaks. 

Kuidas saadakse Kangen vesi?

1. samm: filtreerimine

Sisemine kõrgekvaliteediline filter filtreerib kloori, ebameeldiva maitse ja lõhna ning vähendab setteid kuni 5 mikromeetrini, et toota puhast vett.

2. samm: elektrolüüs

Filtreeritud vesi liigub läbi mitme elektroodiplaadi ja membraani, eraldudes happelisteks ja aluselisteks osadeks. See jaguneb OH- (hüdroksiidioonideks) ja H+ (vesinikioonideks).

Vesinikuioonid reageerivad katoodi (- laetud elektrood) antud elektronidega, moodustades H2, molekulaarse vesiniku. Hüdroksiidioonid jäävad alles, muutes vee katoodi ümber aluselisemaks. Ja vastupidi, anoodi (+ laetud elektrood) lähedal annavad hüdroksiidioonid anoodile elektrone, moodustades lõpuks O2 (hapnik). Vesinikuioonid jäävad alles, muutes vee anoodi ümber happelisemaks. Kahte tüüpi vesi eraldatakse membraanidega ja lastakse välja erinevate voolikute kaudu

Vaata Kangen vee ja selle tootja firma kohta informatsiooni SIIT  

Vaata kuidas seda toodetakse

MIs on selle masina eripära ja omadused

Kuidas seadistatakse 

Kuidas kasutatakse ingl.keeles

 KÕIK masina hoolduse ja seadistusega seotud VIDEOD

Masinate Hinnad

Leveluk8 kõige uuem ja 8 pllaatina ja titaanplaadiga  6000liitrit ühe filtriga puhastav masin  4200€ ilma kbm-ta

SD501  7 plaadiga masin 3280€ ilma kbmta

Lisandub transporditasu 44€ ja tarneaeg 2-3 nädalat.

Veepuhastusmasina Leveluk8  või SD501 saad tellida

Biore Tervisestuudiost info@biore.ee või Mare.laeks@gmail.com

tel.5544348 Mare Laeks

Võimalus osta ka järelmaksuga kuni 24 kuud. Küsi julgelt masina kasutuse ja tellimise kohta!

Masin saabub Saksamaa esindusest ja sellele on kehtiv garantii 5 aastat. Masina kasutusiga kuni 30 aasat.

Sõltuvalt teie vee kvaliteedist tuleb vahetada filtirit min.1x aastas ja selle maksumus on 96€.

 

Milliste probleemide korral ja kuidas kasutada?

.KANgen vee erinevad valikud

Tugev Kangen vesi pH 11 ORP-600 kuni -800

Mitte joomiseks. Tugev Kangen Water säilitab hügieeni teie igapäevaelus tänu tugevale puhastavale toimele. Sellel on lahustuv ja soojusjuhtivus. Kasutamine: toidu valmistamine ja puhastamine. See vesi ei külmu ja ORP  kuni -600

Toidu valmistamine

Tugeva Kangen Wateriga pehmendage  köögiviljad- nagu roheline sibul, bambus, wasabi jt.

Aitab puu ja köögiviljadest tuua välja rasjkemetalle ja pestitsiidide jääke. leotage neid enne valmistamist, tarvitamist kuni 15 min selles vees.

Puhastamine

Puhastage lõikelauad ja nõuderätikud. Sobib hästi õli ja tugeva mustuse puhastamiseks ventilatsiooniavadest, samuti üldpuhastuseks köögis.

Plekkide eemaldamine

Täiendav tugevus, imamisvõime eemaldab hõlpsalt kohvi, sojakastme ja õliplekid. Sobib suurepäraselt ka tualettpoti tõrksate plekkide eemaldamiseks.

Nõud

Kasutage nõude pesemisel vähem pesuainet. Säästke veearvetelt, sest pesuvahendi mahaloputamiseks piisab vaid kolmandikust kuni neljandikust tavapärasest veekogusest.

Kangen Vee pH 8,5-9,5  ORP-400 kuni -600

Seda tüüpi vesi sobib suurepäraselt joomiseks ja tervislikuks toiduvalmistamiseks. See elektrolüütiliselt redutseeritud vesinikurikas vesi taastab teie keha aluselisema oleku, mis on hea tervise jaoks optimaalne. 

Kasutamine: joomine, toidu valmistamine, kohv ja tee, supid ja hautised ning taimede kastmine. Kohvi valmistamisel ei muutu see happeliseks joogiks vaid antioksüdantide rikkaks turgutuseks

Puhas vesi pH 7

Kloori-, rooste- ja hägususevaba. Neutraalne vesi on maitsev joogivesi. 

Kasutamine: imikutoidu valmistamine, ravimite võtmine.

Ravimid

Neutraalne vesi on maitsev joogivesi, mis on organismis kergesti omastatav. Võtke ravimit selle veega.

Iluvesi pH 4-6

Mitte joomiseks. See kergelt happeline vesi on tuntud oma kokkutõmbava toime poolest. Seda on suurepärane kasutada õrnaks puhastamiseks ja iluhoolduseks. Pihusta näole, kehale juustele nende niiskustasakaalu taastamiseks.

Kasutamine: näopesu, juuksehooldus, lemmikloomade hooldus, poleerimine, puhastamine ja külmutatud toidu säilitamine.

Näopesu

Happelise vee kokkutõmbavad omadused toniseerivad ja pinguldavad tõhusalt nahka. Patsutage nahka ja laske kuivada. See vesi sobib suurepäraselt ka pärast raseerimist toonikuks.

Juuksehooldus

Kasutage seda vett pärast šampooniga pesemist palsami asemel. Vähendab tüütuid puntraid ja toob esile särava sära. Hoidke pihustuspudelis ja pihustage oma juukseid ja nägu, kui olete väljas.

Poleerimine

Poleeri peeglid, prillid, klaasesemed ja aknad kõrge läikega.

Puhastamine

Eemaldage mustus lehtpuidust põrandatelt, keraamilistelt plaatidelt jne, jätmata kleepuvaid jääke.

 
Iluvesi lemmikloomadele

Lemmikloomad

Pihustage oma lemmiklooma selle veega ja seejärel harjake, et saada pehme ja läikiv karv.

Külmutatud toit

Piserdage toiduaineid külmutamisel happelise veega, et toit, sealhulgas kala ja krevetid, ei kaotaks sulatamisel maitset.

Tugev happeline vesi
pH 2,5

Mitte joomiseks. Sellel veel on puhastavad omadused.

 Kasutage tugevat happelist vett köögiriistade, tööpindade ja muu puhastamiseks, et vältida ristsaastumist.

Kasutusalad: mikroobide puhastamine ja vähendamine, hügieen ja kaubanduslik kasutamine. Ei kahjusta nahka ning võib julgelt kasutada käte desinfitseerimiseks.

Hügieen

Puhastage oma käed või hambahari. Hoidke oma vannitoas pihustuspudelit, et see oleks hõlpsasti juurdepääsetav.

Kaubanduslik

Tugeva happelise vee kasutamisest saavad suurt kasu ilusalongid, juuksurisalongid, restoranid, põllumajanduskõrgkoolid, päevakeskused, lemmikloomapoed ja hooldekodud.

Puhastamine ja mikroobide vähendamine

Puhastage noad, lõikelauad, nõuderätikud, köögirätikud jne. Puhastage kööki ja selle ümbrust, mis on mikroobide kasvulava.

Psoriaas

Enne ravimist on vaja seebi ja veega hoolikalt pesta, kahjustatud piirkonnad aurutada maksimaalselt talutava temperatuuriga või teha kuum kompress, et soomused, kahjustatud nahk pehmeneks. Peale seda niisutatakse kahjustatud kohti sooja happelise veega (pH = 2,5-3,0), aga 5-8 minuti pärast hakata niisutama sooja aluselise veega (pH = 8,5-9,5). Edaspidi tuleb 6 päeva järjest neid kohti niisutada ainult aluselise veega ja teha seda sagedamini, 6-8 korda päevas.

Peale selle on esimesed 3 päeva 3 korda päevas vaja 20-30 minutit enne sööki juua 200-250 ml happelist vett (pH = 2,5-3,0), aga järgnevad 3 päeva – sama palju aluselist vett (pH = 8,5-9,5). Peale esimest tsüklit on soovitatav teha nädalane paus ja siis jätkata protseduure uuesti. Kui mitu sellist tsüklit on vaja, sõltub konkreetsest organismist ja kannatlikkusest. Tavaliselt piisab 4-5 tsüklist. Mõnel inimesel vigastatud nahk kuivab, praguneb ja valutab. Sel juhul soovitatakse seda mitu korda happelise veega niisutada (et nõrgendada aluselise vee mõju). 4-5 päeva pärast hakkavad kahjustatud piirkonnad puhastuma, tekivad puhta, roosa nahaga saarekesed. Tasapisi kaovad soomused. Vältida tuleks vürtsikat toitu, suitsuliha, alkoholi ja suitsetamist

Mädased ja troofilised haavandid

Töödelda haava sooja happelise veega (pH = 2,5) ja lasta kuivada. 5-8 minuti pärast peaks haava hakkama niisutama aluselise veega (pH = 9,5} ja teha seda 6-8 korda ööpäevas. Niisutamise asemel võib haavale panna steriilse sideme, mis on märjaks tehtud aluselise veega ja kui side ära kuivab, valada seda vett sidemele. Kui haav jätkab mädanemist, on vaja ptotseduuri korrata.

 Seen

Enne ravi tuleb kahjustatud piirkonda pesta sooja seebiveega ning nühkida kuivaks. Kui seenega on kahjustatud küüned, siis tuleb neid kauem hoida kuumas vees ja seejärel ära lõigata, puhastada. Seejärel niisutada kahjustatud piirkonda happelise veega (pH = 2,5) ning seda niisutamist teha perioodiliselt 6-8 korda päevas. Varbaküünte seene ravimisel  teha jalavanni ja leotada jalgu soojas happelises vees 30-35 minutit. Sokid pesta ja leotada happelises vees.

Tuleb desinfitseerida ka jalanõud, valades nendesse happelist vett ning hoida 10-15 minutit.

Allergia. Allergiline dermatiit. Kolm päeva järjest pärast sööki loputada nina (tõmmates vett ninna), suu ja kurk happelise veega (pH = 2,5-3,0). Pärast iga loputamist juua 0,5 klaasi aluselist vett (pH = 9,5). Nahalööbed, vistrikud, tursed – 5-6 korda päevas niisutada happelise veega (pH = 2,5). Peale selle, on vaja leida ja kõrvaldada allergiate põhjus.

Angiin (krooniline tonsilliit).

Kolme päeva jooksul, 5-6 korda päevas ja kindlasti pärast iga söögikorda, loputada kurk sooja happelise veega (pH = 2,5-3,0). Nohu korral, pesta sellega ka ninaneelud. Pärast iga loputamist juua kolmandik klaasitäit aluselist vett (pH = 9,5-10,5) vett. Vett soojendada 38-40 kraadini. Vajadusel võib loputada ka sagedamini.

Artriit (reumaatiline).

Ühe kuu jooksul, juua 30 minutit enne sööki 250 ml (0,5 klaasi) aluselist vett (pH = 9,5-. Haigetele piirkondadele panna iga 3-4 tunni järel 25 minutiks kompressid sooja (40 °C) happelise veega (pH = 2,5). Kui ei ole ebamugavustunnet, võib kompressi hoida peal kuni 45 minutit – 1 tund. Peale kompressi eemaldamist on vaja anda liigestele 1 tund rahu.

Profülaktilistel eesmärkidel võiks selliseid protseduure korrata 2-3 korda aastas, ootamata järgmist ägenemist.

Valu kurgus (kurk on külmetunud)

Kui kurk hakkas valutama, sülge on valulik neelata (nt. öösel), siis on vaja alustada kurgu loputamist (kuristamist) sooja happelise veega (pH = 2,5). Loputada 1-2 minutit. 1-2 tunni pärast korrata loputamist. (Kui valu hakkas öösel, siis on parem mitte oodata hommikuni).

Gastriit

Kolm päeva järjest juua enne sööki 0,5 klaasi aluselist vett (pH = 9,5-10,5). Vajadusel võib juua ka kauem. Väheneb mao happesus, kaob valu, paraneb seedimine, enesetunne.

Gripp

Esimesel päeval ei ole soovitatav mitte midagi süüa (et mitte raisata keha jõudu toidu seedimisele, vaid saata see võitlema viirustega). Perioodiliselt, 6-8 korda päevas (võib ka tihedamini) loputada nina, suud ja kurku leige happelise veega (pH = 2, 5-3,0). Paar korda päevas juua 0,5 klaasi aluselist vett (pH = 9,5-10,5).

Kõhulahtisus

Jooge klaas happelist vett (pH = 2,5). Kui kõhulahtisus ei ole tunni jooksul peatunud, jooge veel üks klaasitäis.

Lamatised

Lamatised pesta ettevaatlikult sooja happelise veega (pH = 2,5), lasta kuivada, siis niisutada sooja aluselise veega (pH = 8,5). Peale ümbersidumist niisutada aluselise veega, võib ka läbi sideme. Kui tekib mäda, protseduuri korratakse, alustades happelisest veest. Haigel soovitatakse lamada linasest riidest voodilinadel

Vistrikud, näo seborröa

Hommikul ja õhtul pärast pesemist sooja vee ja seebiga pühkida nägu ja niisutada seda sooja happelise veega (pH = 2,5). Kui võimalik, niisutage vistrikke ka tihedamini. See protseduur sobib ka teismeliste akne eemaldamiseks. Kui nahk on puhastatud, siis võib seda hõõruda aluselise veega (pH = 9,5) või Beauty ph6 veega.

Info pärineb lehelt aqvator.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salvestrol-uusim kasvajate likvideerija?

22.08.2022
Salvestrol-uusim kasvajate likvideerija?

Salvestroolid on taimsed ained, mis  vallandavad inimese organismis mitmeid erinevaid protsesse kuni kasvaja rakusurmani, mis  viib seiskumiseni või isegi vähktõve vähenemiseni..

Puu- ja köögiviljades on salvestroolid osa taimede kaitsemehhanismist. Salvestrolid on erilised ained, fütoaleksiinid, mille moodustumise käivitavad sissetungivad mikroobid ja haigustekitajad

 Kui näiteks küpset vilja ründab seen, vallandub sellele patogeenile omane salvestrooli süntees. Salvestrolid moodustuvad ,tavaliselt vilja nahas või taime juurtes ja tungivad  sealt otse patogeeni.

Vähktõve muundunud  rakkudest vabanemiseks kasutatakse paljude riikide kliinikute raviskeemides salvestroole. Kahjuks ei tooda neid organism ise.

Tööstuslikult töödeldud toiduained sisaldavad vaid vähesel määral salvestroole ja muid kasulikke taimseid toitaineid ning selle languse põhjuseks võib olla vähijuhtumite üha suurenev arv arenenud maailmas. Kaasaegsete põlluharimismeetoditega vähendatakse meie toidu salvestroolisisaldust tohutult.

Salvestroolide kaitsemehhanismil on mitmeid häid omadusi.

1. See ei kahjustaMürgised ained, mis tekivad CYP1B1 abil salvestroolide metabolismis, leitakse eranditult vähirakkudes ja neid tarbitakse rakkude hävimisel.

2. Mehhanism põhineb toitainetelsee sõltub eranditult ensümaatilisest aktiveerimisest ja teatud teguritest, mis peaksid samuti olema osa meie igapäevasest toidust.

3. Mehhanism paljastab selge ja kergesti mõistetava seose toitumise ja kasvajaliste moodustiste vahel, mis peab olema  stiimuliks toitumise muutmiseks.

4. CYP1B1 peetakse praegu laialdaselt universaalseks vähimarkeriks, kuna see esineb kõikjal erinevates vähivormides. Selle universaalsuse tõttu saab kasutada sama kaitsemehhanismi olenemata vähi päritolust

Meie toiduvajadused on keerulised ja kaitsemehhanismid ei saa toimida täielikult isoleeritult. Seetõttu on olulised tegurid, mis suurendavad salvestroolide efektiivsust. Eelkõige hõlmab see toitumise muutmist mahepõllumajandusest pärit toodetele. See mitte ainult ei vähenda potentsiaalsete tsütokroom P450 inhibiitorite tarbimist, vaid parandab ka salvestroolide ja kasulike elutähtsate ainete varustamist.

Füüsiline treening on oluline ka piisava hapniku kättesaadavuse tagamiseks, mida on vaja CYP1B1 optimaalseks metaboolseks aktiivsuseks. Lühidalt: heale toitumisele tähelepanu pööramine toetab kaitsemehhanismi suurel määral.

Salvestroole leidub erinevates puu- ja köögiviljades. Näiteks kõrvitsas, murakates või apelsinides. Salvestrooli sisalduse säilitamiseks on oluline, et looduslikke tooteid ei oleks töödeldud pestitsiididega.

Salvestrol Platinumit toodab maailmas vaid 1 tehas Uus-Meremaal ja Biore Tervisestuudio on selle toote ametlik edasimüüja.

Vaata SALVESTROLI pakkumist meie E-poes

Prof dr Dan Burke

Salvestrol Synergisten

Salvestrol sisaldab looduslikke sünergiste, mis tugevdavad salvestroolide toimet.

Biotiin (vitamiin H) soodustab CYP ensüümide, sealhulgas CYP1B1 tootmist, samas kui magneesium ja niatsiin stimuleerivad salvestroolide aktivatsioonimehhanismi. Raud moodustab CYP1B1 ensüümi tuuma ja C-vitamiin kaitseb salvestroole enneaegse oksüdatsiooni eest ja potentsiaalselt varustab CYP1B1 metaboolseks vajalike elektronidega. teisendamine.

Siin on taas salvestroolide sünergistide loend:

 • Biotiin
 • Magneesium
 • Vitamiin B3
 • Raud
 • C-vitamiin

Tähelepanu! Salvestrooli toimet mõjutab vitamiin B17. Aprikoosiseemnetega ravides ei tohi salvestrooli samaaegselt kasutada.

Salvestroli kasutamise kohta meditsiinilisel eesmärgil loe SIIT

Meditsiiniliste küsimustega seoses vähi integreeriva raviga või lisateabe saamiseks salvestroolide ja nende kasutamise kohta võtke ühendust järgmise kontoriga:


Wise Medicine
Sulzerallee 46
8404 Winterthur
Šveits Vähispetsialistid
Dr. med. H. Lüscher
Tel. +41 44 545 29 10 (kokkusaamise taotlused)
info@wisemed.ch

 

Mis on CYP1B1?

Tsütokroom P450 1B1 (CYP1B1) on ekstrahepaatiline ravimeid lagundav ensüüm. Hiljutised edusammud Dana-Farberi vähiinstituudis on näidanud, et CYP1B1 ekspresseeritakse üle kõigis primaarsetes inimese kasvajates ja normaalsetes kriitilistes kudedes ekspresseeritakse minimaalselt. See leiutis pakub meetodeid nii CYP1B1 ekspresseerivate rakkude immunoterapeutiliseks sihtimiseks kui ka selle lähenemisviisi edenemise jälgimiseks.
Seda tehnoloogiat saab kasutada kas olemasolevate vähivormide (sealhulgas põie-, aju-, käärsoole-, kopsu- ja neeruvähi) raviks või profülaktilise meetmena, et vältida haiguse esinemist või kordumist riskirühma kuuluvatel patsientidel. Mõlemal juhul põhineb immunoteraapia algselt antigeeni esitlevatel rakkudel, mis võtavad endasse ja töötlevad valgu- või peptiidantigeeni CYP1B1; rida järgnevaid sündmusi viib tsütotoksiliste T-lümfotsüütide (CTL) aktiveerumiseni, sihtrakkudeks, mis ekspresseerivad antigeeni, paljunevad ja tapavad.
Ravi edenemist saab jälgida, vastandades CYP1B1-spetsiifilisi CTL väärtusi eelvaktsineeritud (või eelnevalt ex vivo meetoditega stimuleeritud) oleku väärtustega.

Rakendused/eelised

Vähiravimid ei tee tavaliselt vahet vähil ja normaalsetel rakkudel, mis põhjustab märkimisväärset toksilisust. Kuna CYP1B1 ekspressioon on normaalses koes piiratud ja inimese vähkkasvajate korral ekspresseerub tugevalt, on CYP1B1 ekspresseerivate rakkude vastane immunoteraapia palju spetsiifilisem.
Lisaks sisaldab CYP1B1 erinevalt mitmest epitoobist teistes kasvajaga seotud antigeenides epitoope, mida iseloomustab kõrge seondumisafiinsus suure histokompatibileerumiskompleksi (MHC) suhtes; MHC sidumine ja MHC peptiidikompleksi stabiilsus on olulised parameetrid, mis mõjutavad MHC peptiidide immunogeensust

Info pärineb lehelt https://salvestrol-cancer.com/
 

 

Andrographis-gripi ja viiruste vastu

02.08.2022
Andrographis-gripi ja viiruste vastu

Andrographis on taim, mis on pärit Lõuna-Aasia riikidest, nagu India ja Sri Lanka. Lehte ja maa-alust vart kasutatakse ravimite valmistamiseks.

Andrographist kasutatakse sageli külmetuse ja gripi (gripi) ennetamiseks ja raviks. Mõned inimesed väidavad, et andrograafia peatas Indias 1919. aasta gripiepideemia, kuigi seda pole tõestatud.

Andrographist kasutatakse ka paljude muude haigusseisundite korral. Seda kasutatakse seedehäirete, sealhulgas kõhulahtisuse, kõhukinnisuse, soolegaaside, koolikute ja kõhuvalu korral; maksahaigused, sealhulgas maksa suurenemine, kollatõbi ja ravimitest tingitud maksakahjustus; infektsioonide, sealhulgas pidalitõve, kopsupõletiku, tuberkuloosi, gonorröa, süüfilise, malaaria, koolera, leptospiroosi, marutaudi, põskkoopapõletiku ja HIV/AIDSi puhul; ja nahahaiguste, sealhulgas haavade, haavandite ja sügeluse korral.

Mõned inimesed kasutavad andrograafiat kurguvalu, köha, mandlite turse, bronhiidi ja allergiate korral. Seda kasutatakse ka "arterite kõvenemiseks" (ateroskleroos) ning südamehaiguste ja diabeedi ennetamiseks.

Muud kasutusalad hõlmavad madude ja putukahammustuste, isukaotuse, neeruprobleemide (püelonefriidi), hemorroidide ja päriliku seisundi, mida nimetatakse perekondlikuks Vahemere palavikuks, ravi.

Andrographist kasutatakse ka kokkutõmbava, baktereid hävitava vahendina, valuvaigistina, palaviku alandajana ja usside-parasiitide  raviks.

Andrographis võib stimuleerida immuunsüsteemi. See võib parandada HIV-nakkusega inimeste vererakkude arvu ja aidata allergiate korral.

Thais hakati seda kasutama koroona ajal ja Thai kuningriigis tunnistati see ka soovitatavks toidulisandiks haigestumise korral kompleksis teise vajalike lisandite-ravimitega nagu C vit .D3, tsink jm.

KASUTUSALAD JA TÕHUSUS

Võimalik, et see on efektiivne ...

 Tavaline külmetus . Mõned uuringud näitavad, et spetsiifilise andrograafi ekstrakti võtmine koos Siberi ženšenniga (Kan Jang, Rootsi Taimede Instituut) parandab nohu sümptomeid, kui seda alustatakse 72 tunni jooksul.

 Mõned sümptomid võivad pärast 2-päevast ravi paraneda, kuid tavaliselt kulub 4–5-päevast ravi, enne kui enamik sümptomeid kaovad. Mõned uuringud näitavad, et see andrograafi ja Siberi ženšenni kombinatsioon leevendab lastel külmetuse sümptomeid paremini kui ehhinaatsea.

 Samuti näitavad varased uuringud, et spetsiifilise andrograafiekstrakti (KalmCold) võtmine võib aidata külmetushaigusi ravida, samas kui teised uuringud näitavad, et konkreetse andrograafitoote (Kan Jang, Rootsi Taimeinstituut) kasutamine võib aidata külmetushaigusi ära hoida.

 • Tonsilliidist tingitud palaviku ja kurguvalu alandamine . Mõned uuringud näitavad, et andrograafi suur annus (6 grammi päevas) toimib pärast 3–7-päevast ravi umbes sama hästi kui atsetaminofeen ( tülenool ).
 • Põletikuline soolehaigus (haavandiline koliit) . Varasemad uuringud näitavad, et andrograafi ekstrakti võtmine iga päev 8 nädala jooksul vähendab põletikulise soolehaiguse sümptomeid sama hästi kui ka mesalamiini ravimit.
 • Perekondlik Vahemere palavik . Arendavad uuringud näitavad, et andrograafi, Siberi ženšenni, skisandra ja lagritsa (ImmunoGuard, Inspired Nutritionals) kombinatsioon vähendab perekondliku Vahemere palaviku rünnakute pikkust, arvu ja raskust lastel.
 • Gripi (gripi) ravi . On tõendeid selle kohta, et grippi põdevad patsiendid, kes võtavad spetsiifilist Andrographise ekstrakti koos Siberi ženšenniga (Kan Jang, Rootsi Taimeinstituut), tunnevad end paremini kui patsiendid, kes võtavad föderaalse toidu- ja ravimiameti (FDA) poolt heaks kiidetud ravimit amantadiini. ennetada Aasia grippi ja ravida A-grippi. Patsientidel, kes võtavad seda ravimtaimede kombinatsiooni, näib olevat ka pärast grippi vähem tüsistusi, nagu põsekoopavalu, samuti hingamisprobleemid ja köha (bronhiit).
 • Reumatoidartriit . Varased uuringud näitavad, et andrograafi võtmine 14 nädala jooksul vähendab reumatoidartriidi sümptomeid võrreldes eelraviga, kuid mitte võrreldes teise rühma inimestega, kes võtavad ainult suhkrutablette.
 • Allergia .
 • Siinuse infektsioonid .
 • HIV/AIDS .
 • Anoreksia .
 • Südamehaigused .
 • Maksaprobleemid .
 • Parasiidid .
 • Infektsioonid .
 • Nahahaigused .
 • Haavandid .
  • Info pärineb https://www.rxlist.com/andrographis/supplements.htm